top of page

we are a team of foreign languages teachers

Ternopil school 29

we make learning fun

students about our school

Дитинство не міняється у школі, 
Єдина зміна - це звичайно ми, 
А ми міняємось, хто швидко, хто поволі, 
І вже стаєм дорослими людьми.

МЕТОДИЧНИЙ БЮЛЕТЕНЬ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Школа живе тривожним життям, і в ній, як у краплині води, відбуваються усі процеси, що проходять у суспільстві. Одне лише незмінно – пізнання нового і таїнство навчання. Люди, що прийшли сюди за покликом серця, ніколи не залишать цей вічно киплячий пристрастями будинок. Дві центральні фігури в цьому будинку: вчитель і учень. Перший відкриває дітям прості дива; а другий усотує всю мудрість життя.

      У проекті Національної доктрини розвитку освіти та у Законі України «Про освіту» наголошується, що стержнем освіти має стати виховання творчої особистості мобільної в освоєнні та впровадженні новітніх технологій. Це зумовлює необхідність створення таких методів та засобів навчання, які спираються на досягнення сучасної педагогічної науки та педагогічного досвіду. З метою надання вчителям допомоги в навчально-виховному процесі та ознайомлення з роботою колег функціонує наше методичне об’єднання.

      Робота методичного об’єднання – це цілісна, заснована на досягненнях науки та передового педагогічного досвіду і на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації до професійної майстерності кожного вчителя, на розвиток і підвищення творчого потенціалу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвитку школярів.

      До складу методичного об’єднання входять 17 вчителів англійської та 4 вчителів німецької мов, які викладають у початковій , середній та старшій школах.

 

      Найголовніше та істотніше у методичній роботі є надання реальної, діючої допомоги вчителям у розвитку їх майстерності як поєднання професійних знань, навичок і вмінь, необхідних для сучасного педагога властивостей і якостей.

      Методичне об’єднання вчителів іноземних мов метою своєї роботи вбачає безперервне вдосконалення педагогічної майстерності вчителів, їх ерудиції та компетентності в галузі іноземних мов та методики їх викладання. Значна увага приділяється пошуку раціональних форм та методів роботи з учителями, вивченню та поширенню передового педагогічного досвіду кращих учителів міста, області та України.

      Протягом кількох років роботи створена власна система роботи методичного об’єднання.

Науково- методична проблема, над якою працює методичне об’єднання вчителів ІМ: « Застосування  інноваційних технологій у   формуванні іншомовної мовленнєвої  компетенції  та  творчої, полікультурної  особистості на уроках  іноземної мови  та у позакласній  роботі».

 

Наше педагогічне кредо: “ Гарний лише той учитель, в якому ще не вмер учень. ”.

 

Наш девіз: “Знання англійської мови – вікно в Європу ”.

 

Ми хочемо: щоб наша школа стала острівцем людяності і гуманізму, творчості і постійного пошуку, щоб її випускники на все життя засвоїли: якщо хочеш стати щасливим, то слідуй золотому правилу: розум у голові, щирість у серці, здоров’я у тілі.

 

 Наше завдання: зрозуміти кожну особистість та виявити до неї повагу. Наша робота спрямована на те, щоб кожен учень міг оволодіти мовними навичками; поповнити знання у сферах які цікаві йому і розкривають йому нові горизонти пізнання.

 

     Основні цілі роботи методичного об’єднання вчителів іноземних мов

  •  досягнення оптимального рівня освіти, вихованості і розвитку школярів;

  • надання допомоги вчителям (при плануванні та організації педагогічної діяльності) в розвитку сучасного стилю педагогічного мислення;

  • вивчення і впровадження передового педагогічного досвіду;

  • ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічної науки з метою підвищення наукового рівня вчителя;

  • безперервна самоосвіта вчителя і підвищення рівня професійної майстерності;

  • включення вчителя в творчий пошук, в інноваційну, дослідно-експериментальну, науково-дослідницьку діяльність;

  • надання реальної дієвої допомоги вчителям, які її потребують.

      Основні напрями діяльності:

  • Організація науково-методичого супроводу навчально-виховного процесу.

  •  Забезпечення вчителів дидактичними матеріалами, наочністю та ТЗН.

  • Сприяння пошуково-дослідницькій роботі на уроках.

  • Моніторинг якості знань учнів та педкадрів.

  • Організація та проведення позакласних заходів (вікторин, предметних тижнів, круглих столів, екскурсій).

  • Контроль за дотриманням єдиного орфографічного режиму в навчальному закладі.

  • Підвищення в учнів мотивації до навчання (що, до речі, є основою нашої роботи).

  • Індивідуальна робота з обдарованими учнями та тими, хто потребує додаткової педагогічної уваги та корекції корекції.

  • Підготовка учнів до незалежного оцінювання.

  • Підвищення рівня педагогічної майстерності членів методичного об’єднання (семінари, конференції, майстер-класи,відкриті уроки).

 

      Головне призначення методичного об’єднання вчителів іноземних мов – коригування навчально-виховної роботи для перспективного процесу навчання, його постійного розвитку і самовдосконалення, надання допомоги вчителям в розвитку їх професійної майстерності.

Форми та методи роботи, що використовуються в організації діяльності методичного об’єднання.

      Основним напрямом у роботі вчителів є комунікативний підхід у вивченні мови. Тож вчителі креативно працюють, використовуючи не тільки класичні методи, а й новітні технології: засідання, лекції-консультації, доповіді, практичні заняття, педагогічні дебати,педагогічний консиліум, методичний ринг, дидактичний театр, диспути, мозкові штурми, тренінги, огляд та обговорення навчально-методичної літератури, участь педагогів у підготовці і проведенні масових заходів (семінарів, виставок, конкурсів), робота над науково-методичною темою(проблемою), он-лайн робота.

Обмін досвідом роботи

Вчителі іноземних мов регулярно організовують семінари-практикуми для вчителів міста та області. Організатором семінарів є заступник директора з питань вивчення іноземних мов Дзюба І. В. Вчителі давали майстер клас із проведення уроків. Вчитель Борович Л. П. неодноразово проводила семінар-практикум для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов ТОКІППО.

Участь вчителів у фахових конкурсах

Вчителі іноземних мов постійно беруть участь у фахових конкурсах.

Вч. англійської мови Борович Л. П. перемогла у міському та стала лауреатом обласного конкурсу «Вчитель року – 2012»

Вч. німецької  мови Кравчук Т. В. взяла участь у міському етапі всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2018» та здобула почесне звання "Конструктор критичної мислетворчості дітей" 

Вч. Борович Л. П. взяла участь у конкурсі «Парадигма освітніх інновацій»

 Вч. Семчишин Н.І. отримала сертифікат на визначення рівня мови (IELTC) – рівень   С1.

Вч. Бахурська Н. В. взяла участь у всеукраїнський конкурсі творчих робіт “Proud to be an   Oxford teacher” та отримала сертифікат учасника.

Видавнича діяльність вчителів

Творча група вчителів англійської мови - «Having Fun with English»

Хоменко Т. В. – “Speaking Course” (рівень 1) / Хоменко Т. В., Мельник Т. Р. – Green country

“Speaking Course” (рівень 2) ) / Хоменко Т. В., Мельник Т. Р. – Green country

“Speaking Course” ( рівень 3) – співавторство) / Хоменко Т. В., Мельник Т. Р. – Green country

Хоменко Т. В. -  Англійська із домовиком Гріні: лексичний тренажер/М. Ольховик, А. Коршунова – Львів: підручники і посібники 2017 – 72 с.; літературне редагування: Т. Хоменко

Зварун Н. О. - Medical Reference Book / В.О. Потіха, Н.О. Зварун. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2016. — 192 с.( тільки електронна книга - https://www.bohdandigital.com/catalog/vycsha-shkola/1029/)

Бахурська Н. В. фахове редагування підручника з англійської мови для 9-го класу загальноосвітніх шкіл (автор Морська Л.В. ТзОВ Видавництво Астон))

Бахурська Н.В. створила короткі анотації англійською мовою до казок українських письменників у рамках рекламної кампанії;

Участь учнів олімпіадах, конкурсах, змаганнях   

      Кожного року наші учні беруть участь у різнорівневих олімпіадах з англійської мови та посідають призові місця. Також вони беруть участь у Всеукраїнському  конкурсі з англійської мови  Гринвіч та Всеукраїнському конкурсі з німецької мови «Орлятко». Так, у 2016р у конкурсі Гринвіч взяли участь453 учні з них отримали

золотий сертифікат – 88 учнів

срібний сертифікат – 89 учнів

бронзовий сертифікат – 43 учні

108 учнів взяли участь у конкурсі з німецької мови «Орлятко», з них отримали

золотий сертифікат – 8 учнів

срібний сертифікат – 5 учнів

бронзовий сертифікат – 1 учень

Учні школи кожного року беруть участь у програмі обміну майбутніх лідерів”FLEX”.

Результати конкурсу 2016/17 н. р.:

Матвійко Діана 10-А клас – фіналіст FLEX - вч.Дзюба І. В.

Дереш Майя 10-А клас – півфіналіст FLEX - вч. Бондаренко О. Б.

Красносельська Христина 10 – А клас - півфіналіст FLEX - вч. Бондаренко О. Б.

Дзюба Христина10-А клас – півфіналіст FLEX - вч.Дзюба І. В.

Участь у міжнародних проектах

З метою покращення техніки спілкування англійською мовою учнів закладу, набуття ними практичних комунікативних умінь, їх навчання бути мовними партнерами та використовувати англійську мову як засіб міжнародного спілкування 26 січня 2006 року на спільному засіданні ініціативної групи вчителів, та учнів, які виявили бажання поглиблювати знання про Європу, поширювати ідеї європейської єдності та співробітництво між молоддю України та Європи, було прийнято рішення – створити шкільний європейський клуб “Дружба – Friendship”. Автором створення клубу виступив директор школи – Ятищук А.В. На сьогодні діяльність клубу забезпечує заступник директора з питань вивчення іноземних мов Дзюба І.В.. Вчителі Семчишин Н. І. та Бондаренко О. Б. координують роботу клубу, допомагає визначати напрямки діяльності та шляхи реалізації проектів. Головою клубу є президент, його заступником - віце-президент, які обираються на один рік. Решта учнів є членами постійних клубів. Мета нашої діяльності – поширювати ідеї Європейського Союзу і заохочувати співробітництво між українськими і європейськими шкільними євроклубами.

Наша школа є однією серед 146 українських шкіл, які беруть участь в програмі eTwinning. На рівні держави підтримку програмі надає Партнерське агентство підтримки, яке відповідаютє за популяризацію програми, надання навчальної та технічної підтримки школам-учасницям, організацію тренінгів та нагородження найактивніших вчителів.

                           

Позаурочна діяльність

  З метою підвищення мотивації учнів у вивченні англійської та німецької мов у школі велика увага приділяється позакласній роботі з цих предметів. Саме нестандартний творчий підхід у проведенні позакласних заходів значно сприяє посиленню бажання в учнів вивчати іноземні мови, підвищенню рівня знань.

      Кожного року у нас проходять предметні тижні, протягом яких учні створюють проекти, шукають цікаву інформацію, беруть участь у різноманітних концертах та конкурсах. Проектна діяльність учнів дозволяє їм виступати в ролі авторів, творців, підвищує творчий потенціал, рівень практичного володіння іноземними мовами, розширює загальний світогляд, формує навички самостійної діяльності.      В процесі роботи виправдали себе такі форми: моделювання уроків з використанням різнорівневого диференційованого матеріалу, проведення контрольних та самостійних робіт з завданнями різнорівневого характеру, проведення факультативних занять , де учні знайомляться з літературою країн, мова яких вивчається.

 

 

Кабінети іноземних мов

У нашій школі функціонує 11 кабінетів  англійської мови та 1 кабінет німецької мови.

    Матеріалами кабінетів користуються не лише вчителі, а навіть учні, як у справжній англійській бібліотеці вони беруть додому різноманітні книги, посібники, флеш-картки та ігри. Навчальна база кабінетів постійно поповнюється книгами та різноманітними дисками, посібниками з методики викладаннякраїнознавства, книгами для читання та навчальними підручниками .

     

           Головною метою роботи м/о є не лише надання допомоги вчителям у розвитку та підвищенні професійної майстерності, але й активізація творчого потенціалу кожного вчителя методичного об'єднання. Учителі завжди знаходяться в творчих пошуках нового, прогресивного. Так, спільними зусиллями вчителів іноземних мов укладається щоквартально газета ”Schoogle”, функціонує 2 сайти методичного об’єднання іноземних мов  “Schoogle”( http://schoogle.wixsite.com/ternopilschool29 ), де постійно висвітлюються події та новини кафедри  та«Віртуальний кабінет вчителя англійської мови» (ENGLISH TEACHERS’ LAB http://teacherslab.wixsite.com/ternopilschool29 (модератор Борович Л. П.).

Окрім навчально-виховної роботи вчителі іноземних мов не забувають про самоосвіту. Вони постійно відвідують семінари у м. Тернопіль, Київ, Львів; беруть участь у он-лайн вебінарах.

 

      Дуже важливо, що наші вчителі мають:

  • розвинену здатність до самоконтролю (властивість особистості знаходити і виправляти власні помилки та недоліки в діяльності);

  • адекватну самооцінку (здатність особистості об'єктивно оцінювати свої можливості);

  • здатність до рефлексії й коригування (осмислення особистістю процесу й результату цього виду діяльності).

           Форми роботи методичного об’єднання – різні, але всі вони інтерактивні.

      Проведення методичних консультацій - одна з найефективніших форм індивідуальної роботи. Куратор і керівник методичного об’єднання можуть порекомендувати учителеві певним чином організовувати самоосвітню роботу, дають йому систему індивідуальних методичних завдань (наприклад, розробити пам'ятку для аналізу уроку тощо). Практикується поширення та обмін досвідом вчителів після проходження курсової перепідготовки. 

 

      Вищезазначені форми дають можливість педагогам в повній мірі розкрити свій творчий потенціал, запозичити або, навпаки, поділитись своїм досвідом з колегами, активізувати практичну діяльність, розширити можливості методичної роботи, роблять її динамічною, активно-творчою. Все це допомагає скоротити відстань між готовністю вчителів працювати по-новому й результатами їхньої роботи.

bottom of page